Arizona24.eu

Niedziela 4 Grudnia, był to dzień pełen wrażeń, emocji, ryku silników oraz emocji, które towarzyszyły równie kibicom, oraz samym kierowcom.

Na poligonie w Jeleniej Górze odbyła się wyjątkowa 26 Edycja Jelenich Wraków. Wyjątkowa, gdyż ” Mikołajkowa”. Od samego świtu załogi przygotowywały swoje wraki do wyścigów, najpierw zapisy, potem krótka odprawa na której, przypomniano zawodnikom zasady co można a czego nie.

Świąteczne elementy na Jelenich Wrakach

Edycja Mikołajkowa Jelenich Wraków jak sama nazwa mówi, więc nie mogło zabraknąć takich elementów jak przebrania w stylu Świątecznym, czapek Mikołaja czy też Elfów. Osoby odwiedzające mogły zobaczyć Św. Mikołaja a w zasadzie nawet dwóch, którzy rozdawali słodkości dzieciom oraz robili sobie z najmłodszymi, oraz dorosłymi zdjęcia.

Przejazd Zapoznawczy

W momencie, gdy na zegarach wybiła godzina 8:00, załogi ustawiły się na linii startu, a tuż przed nimi pojazd techniczny, który poprowadził załogi przez całość toru, tak zwany (przejazd zapoznawczy). Przejazd ten ma na celu powolne przejechanie całości trasy w celu zapoznania się z nią oraz zobaczenia jak wygląda, oraz na jakie elementy poszczególnych odcinków należy zwracać uwagę.

Duża ilość załóg podzielona według kategorii

Zawody Jelenich wraków podzielone są na dwie kategorie: (Seria oraz Pro), Seria to zawodnicy z numerami do 100 a kategoria Pro zawodnicy z numerami od 100 w górę. Łącznie wystartowało 27 załóg, podczas przejazdów, które początkowo, były spokojne na metę dojechały wszystkie samochody.

Rywalizacja i świetna zabawa w jednym

Kolejne wyścigi były już znacznie bardziej zacięte, kierowcy zaczęli się rozkręcać i eliminować kolejne auta z wyścigu. Wrak Race to nie tylko same wyścigi, lecz konkurencja oraz moc rywalizacji, oraz dobra zabawa, gdzie kierowcy przepychają się, wpadają na siebie, spychają inne auta poza tor, równocześnie świetnie się bawiąc.

Podczas trwania eliminacji, czyli krótko mówiąc, zawodnicy starają się wykluczyć jak największą liczbę aut z wyścigu. Jakie sytuacje możemy obserwować podczas takich zmagań ? Tutaj wygląda to różnie, gdyż to, co się stanie w trakcie zawodów to sytuacje losowe oraz wszystko zależy od umiejętności danego kierowcy. Może dochodzić do dachowania, co jest bardzo widowiskowe, lecz nie dochodzi za często do takich momentów , pożar auta jest tutaj nie wykluczony, gdyż auta dostają niezły wycisk, odpadające elementy nadwozia oraz podwozia to tutaj całkowicie normalna sprawa.

Dzięki takim elementom i specyfikacji setki osób przychodzą na Poligon w Jeleniej Górze, by podziwiać i dobrze się bawić oglądając swoje ulubione zawody.

Podsumowanie wyścigów

Czy to wszystko ? O tuż nie !! Po zakończeniu wszystkich przejazdów: Eliminacja, Pół finały oraz sam Finał, załogi udają się do swoich mobilnych serwisów, gdzie naprawiają w miarę możliwości wraki. Kolejnym ważnym elementem całej imprezy jest oczywiście wyłonienie zwycięzców oraz rozdanie nagród i pucharów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate » Tłumacz

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.