Oktoberfest powrócił do Wrocławia

Święta Piwa

Oktoberfest we Wrocławiu, przez 3 dni na Placu Nowy Targ fani złotego trunku mogli skosztować wielu rodzajów piw rzemieślniczych i koncernowych .

Wrocławski festiwal piwa to mocno kameralna impreza , gdzie możemy skosztować piw różnego rodzaju i różnych smaków . Organizatorzy Wrocławskiego Oktoberfestu postanowili sprowadzić do naszego kraju chodź, namiastkę tego święta z Niemiec.

Oktoberfest w pigułce

Od ponad 200 lat, każdego roku przyciąga miliony zwolenników dobrej zabawy, a przede wszystkim miłośników piwa. Na łąkach Teresy stawiane są ogromne namioty, mieszczące nawet 10 tys. osób na raz. W każdym z nich sprzedawane jest piwo tylko jednego browaru. Znajdziesz tam jedynie tradycyjne monachijskie browary: Augustiner, Hacker-Pschorr, Hofbräu, Löwenbräu, Paulaner, czy Spaten-Franziskaner-Bräu.

Dobra zabawa to podstawa !!

Podczas 3 dni trwania festiwali złotego trunku uroczyście została otwarta beczka z piwem, otwarcie takiej beczki oficjalnie rozpoczyna się zabawa w doborowym towarzystwie, muzyce na żywo oraz tańcom do późnej nocy.

Plac Nowy Targ to tutaj odbywała się całość wydarzenia, poza stoiskami ze złotym trunkiem odwiedzający mieli również do dyspozycji popularne food trucki. Klasyczne stroje Bawarskie, które mogliśmy zobaczyć to tradycja podczas Oktoberfestu bez nich festiwal piwa to nie to samo.

Poniżej krótka fotorelacja z wydarzenia

Translate » Tłumacz

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.