Supercar Mountain Challenge VOL.2 Za nami

Arizona24.eu

27. Maja odbyło się jedyne w swoim rodzaju wydarzenie. Supercar Mountain Challenge, to jedyne i bez wątpienia wyjątkowe wydarzenie w świecie motoryzacji, kiedy w jednym miejscu spotykają się nie tylko super samochody, ale również samochody rajdowe.

Na odcinku z Piechowic do Michałowic odbyła się rywalizacja górska, na bardzo trudnym technicznie odcinku. Trasa, którą wyznaczono w tym roku, liczyła łącznie 3,8 km.

Nietuzinkowe samochody w Piechowicach

Całość eventu rozpoczęła się nieco po godzinie 9:00 i trwała do ok. godziny 17:00. Na starcie pojawiły się samochody takich marek jak: Ferrari, Mercedes AMG-GTR Spider, Aston Martin Vintage, Mercedes z SL 600 z silnikiem V12, Audi R8 V10 Plus, Porsche Panamera Sport Turismo.

Legendy rajdowe stanęły na starcie

Poza tymi przepięknymi sportowymi autami na starcie nie brakowało też bardzo interesujących aut rajdowych do których zaliczały się: Fiat 126p, Peugeot 206 WRC, Lancia HF Integrale w barwach Martini, Ford Capri.

Szczytna inicjatywa dla lokalnej Przystani dla Zwierząt

Wydarzenie nie tylko miało na celu świetną zabawę lecz jednocześnie zebranie funduszy podczas licytacji . Licytacja odbywała się na rzecz lokalnej fundacji ( Pomagamy, bo kochamy. Organizacja ds. Ochrony Zwierząt). Każda osoba, która wygrała daną licytację , miała możliwość zasiąść na fotelu pasażera i zobaczyć jak to jest przejechać się prawdziwym rajdowym autem. Łączna kwota, którą udało się zebrać to ok 3000 zł.

Poza licytacją, którą wymieniliśmy powyżej, dodatkową atrakcją były 2 samochody typu ” Wrak Race” czyli samochody profesjonalnie dostosowane do wyścigów wraków. Tutaj zbieranie pieniążków odbywało się na zasadzie ” Wrzuć do Puchy”.

Organizatorzy wydarzenia

Po zakończeniu eventu goście oraz organizatorzy: “ Królewskie Towarzystwo Automobilowe w Jeleniej Górze“, oraz ” Muzeum Motoryzacji Jelenia Góra“, udali się do Hotelu Pałac Pakoszów.

Rozdanie nagród oraz Stand-Up w Pałacu Pakoszów

Na sam koniec w granicach godziny 20:30 odbył się Bal Komandorski, podczas którego wyłoniono zwycięzców rywalizacji oraz rozdano nagrody wraz z pucharami. Całość Balu uwieńczył występ Stand-Up.

Dziękujemy za to, że byliście z nami oraz za wspaniałą Drugą edycję Supercar Mountain Challenge, oraz zapraszamy na kolejne już w następnym 2024 roku. DO ZOBACZENIA .

Translate » Tłumacz

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.