1 Listopada Wszystkich Świętych – A bezpieczeństwo na drogach

0

Arizona24.eu

Okres pomiędzy Październikiem a Listopadem to okres, kiedy wszyscy przygotowują się do odwiedzin najbliższych na cmentarzach. Okres ten jednocześnie rozpoczyna wzmożone kontrole oraz większą ilość patroli Policji na drogach, oraz przy samych cmentarzach.

Okres przed 1 Listopada

Pod koniec Października wielu z nas przychodzi/ przyjeżdża na cmentarz, by posprzątać oraz przygotować nagrobki przed 1 Listopada. Jak wiadomo, nie każdemu uśmiecha się wybierać na groby bliskich w dzień Wszystkich Świętych, powodem, dla którego spora ilość osób jak wiadomo woli kilka dni wcześniej przyjść, posprzątać i zapalić znicz.

Początek Listopada to okres, kiedy tłumy ludzi wybiera się na groby, to też powód, dla którego patrole policji w tym okresie mają najwięcej pracy, gdyż ruch przy samych cmentarzach jest bardzo wzmożony i dość niebezpieczny dla ludzi, jak i dla samych kierowców.

Cztery dni wzmożonego ruchu

Niebezpieczny dlaczego ? Odpowiedź jest dość prosta, ale dla niektórych niejasna. Od 31 Października do ok. 4 Listopada na drogach ruch staje się znacznie natężony, co powoduje, że należy szczególnie uważać. Mowa tutaj nie tylko o kierowcach, ale również o samych osobach pieszych, niestety w tym czasie jest bardzo dużo kolizji czy wypadków również z udziałem osób pieszych a szczególnie przy kościołach, czy właśnie cmentarzach.

Policja już nieco wcześniej wydaje komunikaty dla kierowców, by zdjąć nogę z gazu czy zachować zwiększoną czujność, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Patrząc się na ostatni okres, kiedy mandaty oraz kary za wykroczenia poszły diametralnie w górę, a prawo jazdy można łatwiej stracić czy też zyskać większą liczbę punktów.

Przyglądając się analizie ruchu w czasie Wszystkich Świętych w ubiegłym roku, możemy być pewni, że i w tym roku wyjazdy zmotoryzowanych Polaków rozpoczną się już w piątek. Ruch na drogach może być wzmożony przez cały weekend. Czy nowy taryfikator powstrzyma kierowców przed łamaniem przepisów drogowych?

Bezpieczeństwo i rozsądek to podstawa !!

O bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego zadba policja, która jak co roku, w ramach akcji „Znicz” obejmie patrolami okolice nekropolii oraz popularne trasy wyjazdowe. Oby okazało się także, że widmo wysokich mandatów lub dużej liczby punktów karnych poskromi niebezpieczne zachowania polskich kierowców w czasie Wszystkich Świętych.

NIGDY NIE JEŻDŻĘ PO ALKOHOLU !!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate » Tłumacz

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.