Napad na transporter z gotówką w Niemczach. Ukradli 8 milionów euro

0

Informacje o tym wyjątkowo groźnym napadzie, dotarły stosunkowo z opóźnieniem. Kierujący samochodem marki Citroen, uderzyli w furgon opancerzony. Złoczyńcy chcąc uniknąć konsekwencji oraz zatrzeć ślady zbrodni podpalili samochód osobowy.

 Następnie zamaskowani mężczyźni zablokowali koła samochodu i wysadzili tylne drzwi. Przestępcy uciekli z łupem czarnym samochodem Audi A6 kombi. Zdarzenie miało miejsce w dzielnicy Picard w niemieckiej miejscowości Saarlouis.

Jak możemy się dowiedzieć w komunikacie Portalu BILD- Kierowca transportera właśnie wjeżdżał na teren firmy ochroniarskiej i przewoził łącznie osiem milionów euro. Pieniądze pochodziły z państwowego banku centralnego, na firmie miały zostać porozdzielane pomiędzy inne wozy pancerne do przewozu gotówki.

Podczas tego groźnego wydarzenia na miejscu obecny był naoczny świadek, który relacjonuje zdarzenie takimi słowami „Zamaskowani ludzie wyskoczyli, włożyli kliny pod koła furgonetki, żeby nie mogła odjechać, jeden ze sprawców trzymał na celowniku kałasznikowa ochroniarzy, a jego wspólnik przyczepił w tym momencie ładunek wybuchowy do tylnych drzwi furgonetki. Jeden z nich mówił po niemiecku bez akcentu”.

Na miejsce rabunku niezwłocznie przyjechali policjanci, którzy chcieli zatrzymać rabusiów. Na drodze policjantów stanęło co najmniej czterech gangsterów. Niestety podczas ucieczki funkcjonariusz został potrącony ! Oddano strzały kilku krotnie w stronę zbiegów, lecz nie udało się ich zatrzymać.

Sprawcą pomimo wszystko udało się uciec w kierunku granicy z Francją. Na terenie Niemiec trwa policyjna obława. Najprawdopodobniej Niemiecka władza będzie starać się by,uciekinierzy nie przedostali się poza granice Państwa.

AKTUALIZACJA INFORMACJI !!!!!

Według największego paryskiego dziennika „Le Parisien” w piątek wieczorem w pobliżu stolicy Francji aresztowano pięć osób. Z informacji BILD wynika, że ​​zatrzymani powinni być znani policji – byli poszukiwani za inne przestępstwa.


Operację przeprowadzili funkcjonariusze z Brigade de recherche et d’intervention, w skrócie BRI. To jednostka specjalna, znana również we Francji jako „brygada do zwalczania gangów”, ma za zadanie zwalczać przestępczość zorganizowaną, zwłaszcza w obszarach napadów rabunkowych i brania zakładników.

Dwóch z pięciu podejrzanych było bezpośrednio zaangażowanych w napad w Saarlouis. Według Le Parisien są to członkowie francuskiej przestępczości zorganizowanej, którzy byli już skazani za podobne przestępstwa w przeszłości. Śledczy opisują tę dwójkę jako „starszych rabusiów, którzy mają doskonałą wiedzę w tej dziedzinie”.

Dwóch innych mężczyzn również należy do twardego rdzenia gangu, co ma związek z podobnymi nalotami w Belgii i Luksemburgu.

Jak relacjonuje Komendant Policji ( BRI) ” Jednak w Saarlouis najprawdopodobniej tych dwóch kolejnych nie było bezpośrednio podczas samego napadu . Według śledztwa, ostatni podejrzany odgrywał niewielką rolę”.

Na chwilę obecną trwają badania nad tym czy ? I kiedy ? Oskarżeni zostaną przetransportowani na teren Niemiec. Władze niemieckie i francuskie cały czas są w bezpośrednim kontakcie i na bieżąco informują się o przebiegu śledztwa. Policja Saary na chwilę obecną nie udziela żadnych informacji o sukcesach śledztwa Francuskich służb, jedyną informacją, która jest potwierdzona to iż podejrzani zostali aresztowani i przewiezieni do aresztu.

Napad był wyjątkowo dobrze przemyślany oraz wykonany : Pojazd z niebieskimi światłami blokował dostęp do miejsca zbrodni. Tymczasem jeden ze sprawców włożył kliny pod koła transportera pieniędzy, aby nie mógł on w żaden sposób odjechać. Inny podłożył i zdetonował bombę na tylnych drzwiach, by dostać się do łupu . Następnie zamaskowani mężczyźni chwycili skrzynki z pieniędzmi i uciekli dwoma pojazdami w kierunku granicy z Francją, gdzie po kilku godzinach zostali zatrzymani i aresztowani .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate » Tłumacz

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.