Nowe życie dla Dworca Kolejowego w Kowarach

0

Dworzec Kolejowy w Miejscowości Kowary od wielu lat jest obiektem, który stoi opuszczony, zaniedbany i z roku na rok popadał w ruinę coraz bardziej.

Nowa nadzieja dzięki Partnerstwu Ducha Gór

W tym roku pojawiła się nowa nadzieja dla tego obiektu, Rada Miasta Kowary podjęła uchwałę o możliwości wydzierżawienia/ użyczenia obiektu na okres 30 lat. Obiektem zainteresowana była i jest dalej lokalna grupa działania Partnerstwo Ducha Gór.

Gruntowny remont to tylko początek

Jak się dowiadujemy Stary Dworzec Kolejowy, nie będzie już wyglądać tak jak do tej pory. Nieruchomość zostanie poddana kompleksowej rewitalizacji.

Już dzisiaj przejeżdżając przez ulicę Dworcową w Kowarach, możemy zobaczyć duży postęp prac remontowo-budowlanych. Ekipa budowlana, która zajmuje się pracami budowlanymi, po zbiciu tynku ze ścian, okazało się, iż cegły, z których powstał obiekt, są w dobrym stanie. Na chwilę obecną ściany w środku Dworca zostaną zaimpregnowane.

Natomiast patrząc się na upływ czasu który był dla Dworca nieubłagalny, poszycie dachu musi zostać w większej części usunięte, na to miejsce trafi zupełnie nowe poszycie.

Nowy wygląd pobliskich ulic

Jak wiemy nie tylko, Dworzec Kolejowy zostanie poddany remontowi, w planach założono prace remontowe również samej Ulicy Dworcowej oraz pobliskich uliczek m.in. Ulicy Borusiaka.

Planowane prace rewitalizacyjne na Ulicy Dworcowej i Ul. Borusiaka, zmienia wygląd tej części Miasta Kowary. Zakończenie oraz oddanie do użytku całości projektu planowane jest na rok 2023.

Doinwestowanie dla Kowar na rewitalizację

Odbudowa Dworca i pobliskich lokacji ma na celu zachęcenie turystów do odwiedzin Miasta Kowary. Miasto otrzymało dofinansowanie ok. 4,5 mln złotych a łączna kwota całej inwestycji to ponad 7 milionów złotych.

Całość inwestycji będzie przeznaczona na budowę:

  • punktu informacji turystycznej
  • Karkonoskiego Centrum Produktu Lokalnego ze sklepem z lokalnymi produktami
  • Muzeum Rzemiosła Kowar
  • biblioteki publicznej

Prezentujemy Państwu wizualizację tego projektu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate » Tłumacz

Zaloguj się

Zarejestruj się

Reset hasła

Wpisz nazwę użytkownika lub adres e-mail, a otrzymasz e-mail z odnośnikiem do ustawienia nowego hasła.